Одним з найважливіших і необхідних вимог до змісту перебувають в приватному будинку для літніх людей "Дерево життя" є правильна організація харчування.

Збалансований раціон - ключовий фактор для підтримки здоров'я на належному рівні людей похилого віку. Характерною особливістю пансіонату є необхідність враховувати наявність проживають з когнітивними розладами, для яких прийом їжі може бути складним.

Основні труднощі для прийому їжі у людей з когнітивними розладами
немає апетиту у літніх

З огляду на похилий вік, серед постояльців часто
зустрічаються люди, які страждають від неврологічних і когнітивними захворюваннями, такими як хвороби Паркінсона і Альцгеймера, а також стареча деменція. Хворі не в змозі адекватно сприймати реальність, тим самим завдаючи шкоди організму безладним харчуванням. Відсутність періодичності прийому їжі, вживання всього, що трапляється на очі, піддає організм великому ризику, провокуючи прогресування хвороб. Дементних хворі часто не усвідомлюють, що приймають всередину, плутаються в назвах продуктів, втрачають смак або просто перестають реагувати на температуру їжі. Це веде не просто до зниження апетиту, а й ризику бути травмованим столовими приборами або внаслідок вживання занадто гарячої їжі.

З яких причин може пропасти апетит у літніх людей

Незалежно від діагнозу і перебігу хвороби, поза амбулаторних умов, люди похилого віку часто страждають відсутністю апетиту. Відбувається це з кількох причин:

Депресія. Найбільш поширена серед людей похилого віку, які перебувають на утриманні в домашніх умовах поза увагою медичного персоналу. Пов'язана вона з розвитком відчуття своєї безпорадності і непотрібності, коли на психіку тисне усвідомлення неминучості і неможливості що-небудь змінити. Грамотна організація персоналомпансіоната для літніх "Дерево життя" проживання серед пацієнтів, що включає всі сфери життєдіяльності, в тому числі і прийом їжі, і зниження прогресії депресивного стану психіки.
Неактивний спосіб життя. Будь-яка активність дементних хворого повинна проходити під постійним наглядом, часто і з наданням необхідної допомоги. Рідні та близькі, під опікою яких знаходиться хворий, в переважній більшості випадків не в змозі забезпечити йому належної кількості моціону, внаслідок чого відбувається втрата апетиту, отже, і ваги. У пансіонаті "Дерево життя" постояльці проводять необхідний час на свіжому повітрі під наглядом персоналу. Здійснюють прогулянки, виконують інші обов'язкові процедури фізичної активності.
Проблеми з жувальними і ковтальними функціями організму. Подібне виникає внаслідок атрофії деяких ділянок головного мозку, а також захворюваннями порожнини рота.
Професійний підхід кваліфікованих співробітників приватного будинку для людей похилого віку дозволяє повністю або частково нівелювати вище зазначені проблеми.

Дом престарелых Харьков, якісний догляд і медичне обслуговування, 5-разове дієтичне харчування, відмінні умови проживання.