Велике благо, коли він зберігає при цьому здоровий глузд, терпіння і мудрість і має можливість насолоджуватися життям, отримуючи задоволення від спілкування з природою, заняття улюбленим хобі і посильним для нього працею.
Всі мріють про щасливе і благополучній старості в оточенні близьких На жаль, дійсність занадто часто ставить знак рівності між літнім віком і хворобами.

Вам необхідно забезпечити належний догляд за літнім родичем, але близькі люди не мають можливості цим займатися? У такій ситуації може бути кілька рішень:
- найняти приходить патронажну сестру;
- скористатися послугами будинку престарілих, який має державний або приватний профіль.

Ситуація, коли родичі змушені вирішувати питання про створення гідних умов для проживання літнього члена сім'ї, все частіше змушує їх зважитися на розміщення близької людини в будинку для літніх людей. В цьому випадку дуже важливо правильно вибрати пансіонат для людей похилого віку, в якому вони отримають дійсно гідний догляд і турботу.

На жаль, іноді в нашому житті обставини складаються так, що нашим близьким і рідним людям, які знаходяться в літньому віці, доводиться переїжджати в пансіонат. Де кваліфікований персонал зможе приділяти йому цілодобовий професійний догляд і турботу.

Популярний аматорський спорт - ходьба з палицями або як його ще називають скандинавська, фінська або північна ходьба. Її популяризація почалася з опублікованих німецькими вченими результатів досліджень про неймовірну користь ходьби з палицями. «Першовідкривачами» ж стали лижники фінської збірної. Тренуючись влітку, вони використовували лижні палиці і просто ходили. Їх м'язи залишалися в тонусі і зміцнювалися, так взимку вони вигравали на олімпіадах.
Скандинавська ходьба для престарілих

Догляд за будь-якою людиною похилого віку є складним завданням, що вимагає маси сил і особистого ресурсу. Коли ж мова заходить про лежачих хворих, які за станом свого здоров'я виявилися повністю обмеженими в рухливості, складність догляду зростає багаторазово.

Від людини, яка доглядає за таким підопічним, потрібно не тільки максимум турботи і уваги, але також наявність певних навичок, знань і умінь, в тому числі - медичних.

Особи похилого віку родичі часто потребують турботи. Діти і внуки, однак, не завжди мають у своєму розпорядженні достатній час і особистим ресурсом для цього. Мова йде не про егоїзм, а про труднощі, з якими стикається кожен родич, який бажає забезпечити літній людині повноцінний догляд власними силами. Особливо складними є випадки, коли підопічний не здатний обслуговувати себе сам через фізичного чи психічного неблагополуччя.

Одним з найважливіших і необхідних вимог до змісту перебувають в приватному будинку для літніх людей "Дерево життя" є правильна організація харчування.

Збалансований раціон - ключовий фактор для підтримки здоров'я на належному рівні людей похилого віку. Характерною особливістю пансіонату є необхідність враховувати наявність проживають з когнітивними розладами, для яких прийом їжі може бути складним.