Особи похилого віку родичі часто потребують турботи. Діти і внуки, однак, не завжди мають у своєму розпорядженні достатній час і особистим ресурсом для цього. Мова йде не про егоїзм, а про труднощі, з якими стикається кожен родич, який бажає забезпечити літній людині повноцінний догляд власними силами. Особливо складними є випадки, коли підопічний не здатний обслуговувати себе сам через фізичного чи психічного неблагополуччя.

Доглядальниця або пансіонат: за і проти
Приватний пансіонат або доглядальниця: що краще?


І приватна доглядальниця, і персонал спеціалізованої установи мають загальні обов'язки:

контролюють прийом підопічним всіх необхідних медикаментів;
здійснюють його гігієну;
міняють постільну і натільну білизну;
допомагають в прийомі їжі.
Вибираючи для свого близької людини приватну доглядальницю, ви миріться з наступними незручностями:

лікарський огляд проводиться нерегулярно;
догляд в режимі 24/7 неможливий;
щоденні прогулянки мають обмеження;
дозвілля зводиться до перегляду ТБ, має місце дефіцит спілкування;
потрібно прийняти в будинок людини, якого ви зовсім не знаєте;
доводиться додатково оплачувати послуги з прибирання, приготування їжі, прання речей і т.п.
Яким би вдалим не був вибір доглядальниці, повноцінного і якісного догляду за близькою людиною недостатньо - йому також життєво необхідно спілкуватися і розвиватися.

В цьому відношенні пансіонат має масу переваг, так як здатний забезпечити:

професійний цілодобовий догляд в режимі 24/7;
повноцінне і здорове п'ятиразове харчування;
прогулянки на вулиці двічі в день;
цікавий, різноманітний і захоплююче дозвілля у вигляді відвідування концертів, організації днів народження та інших свят;
заняття з психологом;
комунікацію з іншими людьми похилого віку.


Особливості взаємодії з підопічним
Особливості взаємодії з людьми похилого віку
Одного медичної освіти і навичок з надання першої допомоги для доглядальниці часто буває недостатньо. Робота подібного роду вимагає терпіння, вміння знаходити компроміси, поблажливості і достатніх навичок спілкування, в яких так потребують люди похилого віку. Доглядальниця повинна бути готова годинами слухати розповіді про минуле свого підопічного або його скарги на здоров'я. Вона повинна чуйно ставитися до його образ і позитивно впливати на його емоційний фон.

Бувають ситуації, в яких поряд з хворим потрібно перебувати невідлучно. До цього варто додати й те, що він може неадекватно реагувати на те, що відбувається, а його здатність правильно розуміти навколишнє оточення може сильно страждати.

Це особливо відноситься до пацієнтів зі старечим недоумством - деменцією. Надати їм допомогу буває складно через їх власного опору. Примхливі, образливі, підозрілі і агресивні хворі здатні перетворити догляд за собою в справжній кошмар. Це вимагає від людини, яка дбає про них, неабиякою емоційною витримки і гарної фізичної форми. Дуже важливо не піддаватися спалахів дратівливості і не зазнати професійного вигорання, постійно перебуваючи поруч з одним і тим же людиною.