Популярний аматорський спорт - ходьба з палицями або як його ще називають скандинавська, фінська або північна ходьба. Її популяризація почалася з опублікованих німецькими вченими результатів досліджень про неймовірну користь ходьби з палицями. «Першовідкривачами» ж стали лижники фінської збірної. Тренуючись влітку, вони використовували лижні палиці і просто ходили. Їх м'язи залишалися в тонусі і зміцнювалися, так взимку вони вигравали на олімпіадах.
Скандинавська ходьба для престарілих

Так чому ж ця, здавалося б, звичайна ходьба так корисна? Весь секрет «успіху» в палицях. Коли ви ходите або бігаєте, задіяні м'язи тільки нижній частині тіла. При підключенні до процесу рук активізуються м'язи корпусу, таким чином, працює майже 90% всіх м'язів організму.

Користь скандинавської ходьби

Головна перевага - робота здебільшого м'язів - випливає в безліч інших, не менш важливих факторів:

• Циркуляція крові в тілі і мозку поліпшується, зміцнюються м'язи шийного відділу, перешкоджаючи розвитку в ньому остеохондрозу.
• Витрата калорій, що призводить до зниження маси тіла.
• Поліпшується координація рухів.
• Розробляються все суглоби.
• Зміцнюються м'язи спини, тим самим покращуючи поставу.
• Зміцнюється серцевий м'яз. Приходить в норму артеріальний тиск, а так само знижується ризик утворення тромбів.
• Все тіло знаходиться в тонусі.

Заняття таким спортом допомагає бути у відмінній формі, особливо пенсіонерам, яким складно виконувати важкі фізично вправи. Навантаження, що отримується при скандинавської ходьбі не така сильна, але її вистачає, щоб працювали і міцніли всі групи м'язів.

Це відмінний спосіб підняти настрій. Завдяки частим прогулянкам на свіжому повітрі організм активно насичується киснем, що позитивно позначається на роботі всіх його систем.

Частота занять скандинавської ходьбою.
Починати заняття краще з 15 хвилин і поступово збільшувати навантаження. Здійснювати такі оздоровчі прогулянки можна 2-3 рази в тиждень. Люди, які давно займаються цим спортом і звикли до навантажень, здійснюють прогулянки кожен день протягом години.
Будь-яке заняття спортом починається з розминки, скандинавська ходьба не є винятком. Підійде навіть найпростіша розминка. Наприклад, нахили, присідання, повороти, випади.

Займайтеся скандинавської ходьбою, приділяйте цьому час. І тоді, гарний настрій, і відмінне самопочуття буде вам забезпечено. Адже недарма кажуть, рух - це життя!

Якщо вам потрібна допомога, допомога - зателефонуйте нам і ми постараємося вирішити Ваші питання, допоможемо з турботою про літнього чоловіка, у на великий досвід і спектр послуг. Приватний будинок для людей похилого віку Дерево життя в Рівне - до Ваших послуг.

Дом престарелых Харьков, якісний догляд і медичне обслуговування, 5-разове дієтичне харчування, відмінні умови проживання.