Велике благо, коли він зберігає при цьому здоровий глузд, терпіння і мудрість і має можливість насолоджуватися життям, отримуючи задоволення від спілкування з природою, заняття улюбленим хобі і посильним для нього працею.
Всі мріють про щасливе і благополучній старості в оточенні близьких На жаль, дійсність занадто часто ставить знак рівності між літнім віком і хворобами.

Похитнулося здоров'я різко обмежує можливості людини. Якщо зберігається ясний розум і гострота сприйняття, то залишаються можливості інтелектуального вдосконалення, радість спілкування з близькими. Справжньою бідою стає розвиток деменції, або як ще називають цей стан «старечого недоумства». Незворотний процес виникає в результаті стоншування кори головного мозку і виражається різким погіршенням пам'яті, порушенням інтелектуальної збереження, зростаючої дратівливістю і агресією.

Перебувати поруч з такою людиною непросто. Оточуючим важко усвідомити, що відчуває при цьому літній пацієнт, який не може часом навіть ідентифікувати себе, перестає впізнавати близьких, робить абсолютно нелогічні вчинки. Погіршення пам'яті наростає поступово. І якщо на початку захворювання це виглядає як звичайна неуважність або забудькуватість, то в міру його розвитку свіжі враження і події повністю перестають відкладатися в пам'яті хворого. У важких випадках у людини залишаються лише дитячі спогади і навички.

Найбільшою помилкою з боку близьких хворого деменцією є негативна реакція на поведінку бабусі чи дідуся. Як це не сумно, слід чітко усвідомлювати: ваш родич важко і невиліковно хворий, він в цьому не винен і все його негативні дії спрямовані не проти вас, а є проявом хвороби. Чи не ображаємося ж ми на немовлят і не очікуємо від них розумних дій. Так і у випадку з літнім родичем його близьким перш за все необхідно терпіння.

Дом престарелых Харьков, якісний догляд і медичне обслуговування, 5-разове дієтичне харчування, відмінні умови проживання.